Knox

Mocne, zwarte bryły modułów łączą klasyczną, wygodną sofę z nowoczesnym designem kolekcji KNOX. Poszczególne moduły wyposażono w dodatkowe rozwiązania – funkcję typu LB oraz praktyczne schowki i półki oraz kieszeń w podłokietniku. Dzięki nim w każdym pomieszczeniu można pozwolić sobie na funkcjonalne, spójne aranżacje, które zaczynają się od małej, kompaktowej formy, a kończą na rozbudowanych zestawieniach, gwarantujących pełne wykorzystanie metrażu. Pod względem komfortu i estetyki, kolekcja KNOX to rozwiązanie dla osób ceniących wygodę, niezależność, harmonię oraz równowagę.

Czytaj dalej Knox

Boston

Narożnik BOSTON wyróżnia się zrównoważoną, harmonijną formą, którą podkreślają eleganckie przeszycia na oparciach, siedziskach i podłokietnikach. Zbilansowany komfort mebla zapewniają zastosowane materiały – elastyczne pianki oraz sprężyny faliste. Model BOSTON wyposażono w funkcję spania i pojemnik na pościel. Narożnik dostępny jest w szerokiej palecie skór naturalnych oraz tkanin, możliwe jest zamówienie kontrastowych nici przeszyć.

Czytaj dalej Boston

Program „Zostań specjalistą”

Firma IMS Sofa, producent mebli wypoczynkowych marki Etap Sofa, jest inicjatorem programu „Zostań specjalistą”, skierowanym do absolwentów gimnazjów, którzy chcą zdobyć poszukiwany na rynku, dobrze płatny zawód. W ramach programu młodzież z regionu kujawsko-pomorskiego, która zdecyduje się na kształcenie w zawodzie Tapicera, może liczyć na wsparcie ze strony firmy.

Zawodu Tapicera absolwenci gimnazjów mogą uczyć się w dwóch współpracujących z firmą placówkach:

Zespole Szkół Drzewnych w Bydgoszczy, specjalizującym się w przygotowywaniu specjalistów do pracy w przemyśle drzewnym
Zespole Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy, kształcącym rzemieślników pod czujnym okiem Kujawsko-Pomorskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości

W ramach programu „Zostań specjalistą” firma IMS Sofa Sp. z o.o. oferuje uczniom zawodowych klas tapicerskich w Bydgoszczy:

• praktyczną naukę zawodu w nowoczesnej fabryce mebli
• umowę o pracę w celu przygotowania zawodowego
• kieszonkowe na własne wydatki
• nagrody dla najlepszych uczniów
• bogaty i różnorodny pakiet socjalny
• gwarancję zatrudnienia w zawodzie Tapicera po ukończeniu nauki

Więcej informacji o programie „Zostań specjalistą” można uzyskać:

• w Dziale Personalnym spółki IMS Sofa, nr tel. (52) 555 15 28

lub w wybranej indywidualnie przez absolwenta szkole:

• w sekretariacie Zespołu Szkół Drzewnych w Bydgoszczy, nr tel. (52) 371 27 05, www.zsd.bydgoszcz.pl
• w kancelarii Zespołu Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy, nr tel. (52) 52 443 78, www.szkolarzem.pl

Dołącz do najlepszych!

„Dołącz do najlepszych – zatrudniamy fachowców, szkolimy początkujących” Jeśli szukasz pomysłu na siebie i ścieżki rozwoju zawodowego, zapoznaj się z aktualnymi ofertami pracy dla marki Etap Sofa w charakterze Tapicera lub Szwaczki.

Zakres obowiązków na stanowisku Tapicer:
• tapicerowanie wysokiej jakości elementów z tkaniny i skóry
• wypełnianie pokrowców wkładami

Zakres obowiązków na stanowisku Szwaczka:
• obsługa maszyny szwalniczej
• szycie pokrowców tapicerskich

W ramach posady oferujemy:
• naukę cenionego zawodu Tapicera lub Szwaczki dla osób bez doświadczenia
• profesjonalne szkolenie pod okiem specjalisty dla osób z doświadczeniem
• w obu w/w przypadkach zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
• wynagrodzenie adekwatne do osiąganych rezultatów w pracy
• bogaty i różnorodny pakiet socjalny oraz pełne świadczenia zdrowotne i emerytalne

Jeśli jesteś zainteresowana/zainteresowany nauką jednego z tych zawodów lub chcesz podjąć pracę, ponieważ posiadasz doświadczenie na danym stanowisku, skontaktuj się z Działem Personalnym w wybranej przez Ciebie lokalizacji.

Bydgoszcz
Dorota Kopacz
Tel. (52) 555 15 28
Adres e-mail: dorota.kopacz@ims.li

Chełmno
Grażyna Górecka
Tel. (52) 555 16 25
Adres e-mail: grazyna.gorecka@ims.li

Kobylnica k. Słupska
Anna Rynkiewicz
Tel. (59) 841 09 58
Adres e-mail: anna.rynkiewicz@ims.li

Lord

Elegancki narożnik LORD to propozycja dla osób poszukujących efektownego i komfortowego mebla wypoczynkowego. Obszerny narożnik wyróżnia się harmonijnymi proporcjami oraz charakterystycznymi przeszyciami na wysokich oparciach i siedziskach. LORD wyposażony jest w funkcję pozwalającą na wypoczynek nocą i duży, wygodny pojemnik na pościel. Narożnik jest dostępny w szerokiej gamie wysokiej jakości skór naturalnych.

Czytaj dalej Lord

Relacja z targów Meble Polska 2016

Tegoroczne poznańskie targi cieszyły się ogromną popularnością zwiedzających. Zadbaliśmy, aby goście odwiedzający nasze stoisko mogli prowadzić rozmowy nie tylko o biznesie, ale także o trendach, nowoczesnych narzędziach sprzedażowych oraz naszych inspiracjach.
Podczas targów w dniach 8-11 marca zaprezentowaliśmy nowości meblowe: kolekcje Cabo, Way, Ergo, Trick, oraz fotele Fiord i Theo. Jesteśmy przekonani, że za jakiś czas zagoszczą w wielu domach i mieszkaniach, ponieważ dołożyliśmy starań, aby były piękne oraz funkcjonalne.
Podczas targów nie mogło zabraknąć także ciekawych spotkań oraz wydarzeń na naszym stoisku. Wśród nich nie sposób pominąć np. spotkania Partner Roku 2016, podczas którego uhonorowaliśmy Partnerów Handlowych za wieloletnią współpracę, zaufanie oraz promowanie m.in. marki Etap Sofa.
Targi były także momentem, w którym zaprezentowaliśmy odświeżone logo Grupy IMS, której częścią jest marka Etap Sofa. Nowe logo Grupy IMS oparte jest na kole, co symbolizuje proces ciągłego doskonalenia się. Kropka umiejscowiona na początku jest punktem startu dynamicznego ruchu. Znak słowny umieszczony pośrodku wskazuje, że IMS Group jest centrum zmian.
Nasze stoisko odwiedziła pani Małgorzata Rozenek, która skorzystała z zaproszenia firmy Fargotex, dostawcy tkanin m.in. dla marki Etap Sofa. Prezenterka wzięła udział w pokazie tkanin łatwoczyszczących, co spotkało się z dużym zainteresowaniem zwiedzających.
Na naszym stoisku przez cały czas trwania targów dostępne było stanowisko, na którym można było spróbować pracy z konfiguratorem 3D firmy Intiaro. Narzędzie to pozwala na zaplanowanie mebla przed kupnem oraz dopasowanie go do wnętrza.
Podczas tej edycji targowej postanowiliśmy także przybliżyć gościom, zwiedzającym i klientom pracę, jaką wkładamy w produkcję mebli. Na stoisku znalazły się m.in. portrety naszych pracowników, którzy krótko opisali, jak wyglądają ich zadania oraz projekty. Jesteśmy przekonani, że taka prezentacja pozwala spojrzeć na meblarstwo z nowej perspektywy – ludzie tworzą meble dla innych, wkładając w to serce, zaangażowanie, doświadczenie, wiedzę oraz talent.
Minioną edycję targową uznajemy za bardzo udaną, pełną inspirujących rozmów oraz spotkań. Jesteśmy dumni z naszych produktów – zaglądajcie do nas, niebawem zaczniemy dodawać ich zdjęcia.

Ray

Narożnik RAY to propozycja dla osób ceniących ponadczasowy, elegancki design. Cechą charakteryzującą narożnik są dzielone oparcia, które zapewniają komfortowe podparcie pleców oraz stanowią estetyczny wyróżnik mebla. Model RAY wyposażony jest w funkcję spania, duży pojemnik na pościel oraz wygodne zagłówki dostępne w opcji. Mebel dostępny jest w szerokiej palecie skór naturalnych oraz tkanin, możliwe jest zamówienie kontrastowych nici przeszyć.
Czytaj dalej Ray