Jak dbać o skóry?

Skóra z natury jest materiałem bardzo trwałym i wytrzymałym. W garbarni która poddawana jest złożonemu procesowi uszlachetnienia w celu nadania jej odpowiednich cech. Z czasem skóra naturalnie się starzeje i zużywa.

Ze względu na wyjątkowe cechy skóry należy dbać o nią w sposób szczególny, ponieważ nie ma naturalnej zdolności regeneracji. Regularne, prawidłowe czyszczenie i konserwowanie skóry gwarantuje, że pozostanie ona długo piękna, elegancka i przyjemna w dotyku.

W celu zminimalizowania działania na skórę szkodliwych czynników (temperatura otoczenia, grzejniki, sztuczne oświetlenie, nasłonecznienie, a także sól zawarta w pocie ludzkim i zwierzęcym czy uszkodzenia spowodowane działaniem wody) na wyrób należy wykonywać następujące zabiegi:

Vacuum

Delikatne odkurzanie – to podstawowy sposób dbałości o wyroby skórzane. Regularne odkurzanie ogranicza kumulację zabrudzeń. Zaleca się odkurzanie na sucho stosując miękkie ścierki przyciągające kurz.

Livingroom Black Double Sofa

Czyszczenie i konserwacja – stosowanie do tego celu „domowych sposobów” może doprowadzić do nieodwracalnych zmian, a w rezultacie do zniszczenia mebla. Dlatego tak ważne jest używanie odpowiednich środków pielęgnacyjnych do danego rodzaju skóry. Zaleca się, aby czyszczenie i konserwację dokonywać co 2-4 miesiące. Pierwszy zabieg konserwujący najlepiej wykonać od razu po zakupie mebla. Ułatwia to jego kolejne czyszczenie i może zapobiec powstawaniu trudno usuwalnych zabrudzeń.

  • Do czyszczenia i konserwacji mebli ze skóry naturalnej polecamy przetestowane i sprawdzone na naszych skórach preparaty marki „COMODO”.
  • Przed użyciem środków do konserwacji mebli, należy przeprowadzić na powierzchni skóry ”test na wchłanialność wody”.
comodo-srodki

Wszystkie preparaty przeznaczone do czyszczenia i konserwacji skóry należy najpierw przetestować w mało widocznym miejscu. Sprawdzone środki stosujemy zawsze na dużych powierzchniach, nanosząc je od szwu do szwu. Nie należy trzeć zaplamionych powierzchni, gdyż można w ten sposób uszkodzić materiał. W przypadku plam, które wniknęły w powierzchnię, najlepiej skontaktować się z serwisem technicznym, pod numerem: +48 75 781 61 80. Nie należy próbować usuwać plam rozpuszczalnikami (wywabiaczami, terpentyną, benzyną itd.), gdyż przez to plamy mogą się powiększyć i utrwalić.